Alternativa k testování

19.04.2021 10:02

Vážení rodiče,

v naší škole testujeme antigenními testy, které nám dodalo ministerstvo školství. Jedná se o testy pro výtěry z přední části nosní dutiny. Tyto testy jsou zcela bezpečné. Dětem je děláte Vy, zákonní zástupci. Díky tomuto školnímu testování nastává pro Vás občas nemilá ranní časová prodleva.

Pokud však máte zájem, aby byly Vaše děti otestovány ze slin, domluvili jsme pro Vás alternativní možnost.

Blízké zdravotnické zařízení FYZIOklinika (Machkova 1642/2) nabídlo školám pomoc pro ulehčení velké zátěže, kterou představuje otestování všech vstupujících dětí do školy v pondělí a čtvrtek ráno. Máte možnost nechat Vaše dítě otestovat až 2 dny před těmito dny. Potvrzení o výsledku antigenního testu je totiž platné od zdravotnického zařízení 48 hodin. Tato vytištěná potvrzení nebo PDF (dostanete v SMS a emailu) stačí při vstupu do školy předložit. Dítě již nebude testováno námi.

FYZIOklinika testuje profesionálně kvalitními neinvazivními testy ze slin. Pracovní dobu má denně včetně víkendů a svátků. V neděli i ve středu má prodlouženou otevírací dobu. Více informací o otevírací době a místech, kde testuje, najdete na www.FYZIOklinika.cz.

Testování zde probíhá bez předchozí registrace, nepotřebujete žádné potvrzení od školy a čekací doba na místě není dlouhá. Pouze musíte předložit rodné číslo dítěte, jeho trvalé bydliště a kartičku pojištěnce. Testy jsou zdarma v případě, že dodržujete rozestup mezi jednotlivými testy 3 dny (Sobota + Úterý, Neděle + Středa nebo Pondělí ráno + Čtvrtek ráno) a několik dalších zákonných podmínek na výše zmíněném webu.

Byli jsme upozorněni, že testy ze slin vyžadují, aby testovaný minimálně 30 minut před testem nejedl, pít může pouze čistou vodu, nežvýkal, nečistil si zuby apod.

Děkuji za spolupráci a věřím, že vše společně zvládneme a bez větších potíží.

S pozdravem

Mgr. Hana Lisecová Zimová

 

Vyhledávání

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

Zpravodaj naší školky

26.10.2022 13:15

Certifikát dárce za pomoc při Veřejné sbírce Fond Sidus

Děkujeme všem rodičům, kteří se do sbírky zapojili.
05.05.2022 12:59

Certifikát dárce za pomoc při Veřejné sbírce Fond Sidus

Děkujeme všem rodičům, kteří se do sbírky zapojili
04.05.2022 06:43

POZOR! ZRUŠENÍ PŘEDŠKOLKY 10. 5. 2022

Z hygienických důvodů je dne 10. 5. 2022 zrušena předškolka na budově Donovalská.  Děkujeme za pochopení.  
27.04.2022 15:32

POZOR! ZRUŠENÍ PŘEDŠKOLKY 5.5.2022

Z hygienických důvodů je dne 5. 5. 2022 zrušena předškolka na budově Mírového hnutí. Děkujeme za pochopení.  
20.04.2022 13:34

POZOR! ZRUŠENÍ PŘEDŠKOLKY

Z hygienických důvodů je zrušena předškolka ve dnech 20. 4. 2022 na budově Donovalská a 21. 4. 2022 na budově Mírového hnutí. Děkujeme za pochopení

© 2009 Všechna práva vyhrazena.