Alternativa k testování

19.04.2021 10:02

Vážení rodiče,

v naší škole testujeme antigenními testy, které nám dodalo ministerstvo školství. Jedná se o testy pro výtěry z přední části nosní dutiny. Tyto testy jsou zcela bezpečné. Dětem je děláte Vy, zákonní zástupci. Díky tomuto školnímu testování nastává pro Vás občas nemilá ranní časová prodleva.

Pokud však máte zájem, aby byly Vaše děti otestovány ze slin, domluvili jsme pro Vás alternativní možnost.

Blízké zdravotnické zařízení FYZIOklinika (Machkova 1642/2) nabídlo školám pomoc pro ulehčení velké zátěže, kterou představuje otestování všech vstupujících dětí do školy v pondělí a čtvrtek ráno. Máte možnost nechat Vaše dítě otestovat až 2 dny před těmito dny. Potvrzení o výsledku antigenního testu je totiž platné od zdravotnického zařízení 48 hodin. Tato vytištěná potvrzení nebo PDF (dostanete v SMS a emailu) stačí při vstupu do školy předložit. Dítě již nebude testováno námi.

FYZIOklinika testuje profesionálně kvalitními neinvazivními testy ze slin. Pracovní dobu má denně včetně víkendů a svátků. V neděli i ve středu má prodlouženou otevírací dobu. Více informací o otevírací době a místech, kde testuje, najdete na www.FYZIOklinika.cz.

Testování zde probíhá bez předchozí registrace, nepotřebujete žádné potvrzení od školy a čekací doba na místě není dlouhá. Pouze musíte předložit rodné číslo dítěte, jeho trvalé bydliště a kartičku pojištěnce. Testy jsou zdarma v případě, že dodržujete rozestup mezi jednotlivými testy 3 dny (Sobota + Úterý, Neděle + Středa nebo Pondělí ráno + Čtvrtek ráno) a několik dalších zákonných podmínek na výše zmíněném webu.

Byli jsme upozorněni, že testy ze slin vyžadují, aby testovaný minimálně 30 minut před testem nejedl, pít může pouze čistou vodu, nežvýkal, nečistil si zuby apod.

Děkuji za spolupráci a věřím, že vše společně zvládneme a bez větších potíží.

S pozdravem

Mgr. Hana Lisecová Zimová

 

Vyhledávání

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

Zpravodaj naší školky

30.05.2023 07:23

Poděkování za pracovní materiál

Děkujeme truhlářství Rwood za zbytky dřeva, hranoly, prkénka, šroubky a hřebíky. 
04.05.2023 06:24

Certifikát dárce za pomoc při Veřejné sbírce Fond Sidus

Děkujeme všem rodičům, kteří se do sbírky zapojili.
08.03.2023 14:39

1. místo ve výtvarné soutěži

Vážení rodiče,  naše školka má 1. místo ve výtvarné soutěži "Namalujte skřítka pro radost". Toto umístění získala Zuzanka Masopustová z červené třídy, pod vedením paní učitelky Ivany Slámové. Jménem celé školy gratuluji Zuzance a děkuji za skvělou reprezentaci naší školy. Mgr. Hana Lisecová...
26.10.2022 13:15

Certifikát dárce za pomoc při Veřejné sbírce Fond Sidus

Děkujeme všem rodičům, kteří se do sbírky zapojili.
05.05.2022 12:59

Certifikát dárce za pomoc při Veřejné sbírce Fond Sidus

Děkujeme všem rodičům, kteří se do sbírky zapojili

© 2009 Všechna práva vyhrazena.